Olej kokosowy w kosmetyce

Większość kosmetycznych właściwości oleju kokosowego wynika z antybakteryjnych właściwości. Poza nim trzeba jednak pamiętać, że olej kokosowy to „kopalnia” witamin i minerałów. Dlatego też naukowcy pochylili się nad nim i jego wpływem na włosy.

olej kokosowy w kosmetyce

Olej kokosowy na włosy

Na łamach „Journal of Cosmetic Science” udowodniono korzystny wpływ oleju kokosowego na włosy. Podstawą tych właściwości okazały się trójglicerydy kwasu laurynowego, które swoją budową przypominają białka, z których zbudowane są włosy. To właśnie ta zależność pozwala przeniknąć olejowi kokosowemu w głąb włosa i odbudować go.

Pamiętajmy aby wybierając olej kokosowy do pielęgnacji naszych włosów był to olej kokosowy nierafinowany. Dzięki temu zagwarantujemy sobie, że wraz z każdym zabiegiem dostarczymy naszej skórze i włosom dodatkowe witaminy i minerały. Czytaj więcej na temat Olej kokosowy na włosy »

Olej kokosowy na twarz

Kwas laurynowy, zawarty w oleju kokosowym jest podstawą jego antybakteryjnego działania. Jeżeli prześledzimy dostępne na rynku preparaty przeznaczone do tego celu to zaobserwujemy, że w większości z nich znajdziemy właśnie olej kokosowy. Dlatego zachęcany do stosowania go w naturalnej formie. Istotne by wybierając olej wybrać jego nierafinowany typ. Więcej o rafinowanym i nierafinowanym oleju kokosowym w pozostałych działach. Czytaj więcej na temat olej kokosowy na twarz »

Olej kokosowy na trądzik

Podstawą do wykorzystania oleju kokosowego w walce z trądzikiem, niezależnie czy młodzieńczym czy u osób dorosłych, są jego antybakteryjne właściwości.

W oleju kokosowym znajduje się kwas laurynowy, któremu przypisuje się działanie antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne. Niemalże połowę kwasów tłuszczowych zawartych w oleju kokosowym stanowią właśnie 12-węglowe kwasy laurynowe. Czytaj więcej na temat olej kokosowy na trądzik »

olej kokosowy sklep


Polecamy oleje:

Kontakt:

Zapraszamy do pisania maili poprzez poniższy formularz.

imię i nazwisko:
telefon:
mail:
Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie oleju kokosowego zapraszamy do kontaktu z nami.

tel. (22) 404 27 27
tel. 509 420 156

Copyright

2015 © Copyright by olejkokosowy.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.