Olej kokosowy rafinowany

Dopisek rafinowany oznacza że olej został „oczyszczony”. Proces ten w przypadku oleju kokosowego wiąże się z obróbką termiczną. W większości przypadków w temperaturze powyżej 240 stopni Celsjusza. Dodatkowo najtańsze oleje na rynku są poddawane obróbce chemicznej. Co niestety nie jest dobre dla naszego organizmu. Dla kogo zatem ten olej? Czy są oleje kokosowe rafinowane, które nie miały styczności z chemią?

Co charakteryzuje olej kokosowy rafinowany

Główna cechą tego oleju jest jego zapach, a dokładnie brak zapachu. Cały proces rafinacji pozbawia olej charakterystycznego zapachu kokosa. Dodatkowo niestety wraz z procesem oczyszczania olej traci dużą część witamin i minerałów - witamina B2, B6, C, E, kwas foliowy, potas, żelazo, fosfor, wapń, magnez oraz jod.

Rafinowany olej kokosowy na sklepowych półkach będzie oznaczony jak „rafinowany” bądź „bezwonny”.

olej kokosowy rafinowany

Dla kogo olej kokosowy rafinowany

Olej kokosowy rafinowany jest polecany osobom, którym nie odpowiada zapach kokosa jaki znajdziemy przy nierafinowanym odpowiedniku. Dodatkowo pamiętajmy, że rafinacja nie zmieniła struktury kwasów tłuszczowych, a tym samym trójglicerydów, które są odpowiedzialne za dużą część właściwości oleju kokosowego. Więcej na ten temat w artykule właściwości oleju kokosowego.

Który olej kokosowy rafinowany wybrać?

Jeżeli już decydujesz się na olej raafinowany zadbaj o to by nie był on oczyszczany chemicznie. Sprawdź czy posiada stosowne certyfikaty. Proces rafinacji może odbywać się przy wykorzystaniu pary wodnej bez dodatku środków chemicznych, czy wybielających. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoje zdrowie skorzysta na tym oleju.

Polecane oleje kokosowe:

  • Bio Planete
  • Vitaquell
  • Bio Food

Powyżsi producenci mają w swojej ofercie zarówno oleje nierafinowane jak i rafinowane, oczyszczane bez wykorzystania chemii. Więcej znajdziecie w dziale polecany olej kokosowy.


olej kokosowy sklep

Polecamy oleje:

Kontakt:

Zapraszamy do pisania maili poprzez poniższy formularz.

imię i nazwisko:
telefon:
mail:
Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie oleju kokosowego zapraszamy do kontaktu z nami.

tel. (22) 404 27 27
tel. 509 420 156

Copyright

2015 © Copyright by olejkokosowy.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.