Olej kokosowy Ölmühle Extra Virgin

Organiczny olej kokosowy dla przyjemności i witalności. Ölmühle Solling oferuje wyłącznie najwyższą jakość, tzw. „Virgin Coconut Oil“. Olej jest tłoczony mechanicznie z w pełni dojrzałych orzechów kokosowych, produkowany tak, by zachował swoje wartości odżywcze oraz oczywiście jest niewybielany i nierafinowany. Dlatego jego zaletami jest nie tylko subtelna nuta kokosowa, lecz również wartości odżywcze. Dostarcza m.in. średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, jak kwas laurynowy, rzadki mikroelement selen, antyoksydanty i jest wolny od cholesterolu oraz kwasów tłuszczowych trans.

Składniki:

100 % bio olej kokosowy tłoczony na zimno.

Wartość energetyczna w 100g

3700 kJ / 900 kcal
Tłuszcz 100g
w tym
Kwasy tłuszczowe nasycone 92 g
Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 6,5 g
Kwasy tłuszczowe wielonienasycone 1,5 g
Węglowodany 0 g
w tym cukry 0 g
Białko 0 g
Sól 0 g

Pochodzenie surowca: Sri Lanka
Producent: Ölmühle Solling GmbH, Niemcy

olej kokosowy olmuhle

Dlaczego tak wiele wiemy o kokosie?

Gudrun i Werner Baensch, założyciele i właściciele Ölmühle Solling, długo pracowali jako wolontariusze w Ameryce Południowej, na Karaibach i w Sri Lance. Tam tradycyjnie kokos odgrywa dużą rolę w gospodarce i odżywianiu. Już od 2006 roku wspierają współpracę z 280 rolnikami w Sri Lance. Orzechy kokosowe z ich ekologicznych plantacji są na miejscu przerabiane na organiczny olej kokosowy w najlepszej, naturalnej jakości. Dzięki tej współpracy poprawiły się warunki życia rolników i ich rodzin.

Organiczny olej kokosowy ze znakiem bio

Ten organiczny olej kokosowy jest zimnotłoczony z w pełni dojrzałego miąższu owocowego. Dzięki temu cenne składniki pozostają w oleju kokosowym. Jest odpowiedni nie tylko do smażenia i pieczenia w wysokich temperaturach, lecz to także idealna alternatywa dla masła czy margaryny!

olej kokosowy sklep

Organiczny i ekologiczny olej kokosowy

Od 10 lat Ölmühle Solling pracuje nad rozwojem wysokowartościowych artykułów spożywczych z orzechów kokosowych. Współpraca z Coconut Research Institute (CRI) w Sri Lance w 2002 roku rozwinęła nową i oszczędną metodę uzyskania organicznego oleju kokosowego z kokosów, którą następnie w sierpniu 2004 roku przedstawiono szerokiej publiczności na międzynarodowej konferencji CRI.

Dzięki temu powstał „Extra Virgin Coconut Oil“, w skrócie „VCO“ i od tamtej pory z sukcesem gości w naszych kuchniach. Olej kokosowy lub też tłuszcz kokosowy jest czystym, naturalnym olejem roślinnym idealnym do kuchni orientalnej i przyrządzanej w woku. Olej kokosowy może być wszechstronnie wykorzystywany. Jego naturalny skład sprawia, że jest trwały i bardzo odporny na wysokie temperatury, co zapobiega powstawaniu kwasów tłuszczowych trans podczas smażenia czy pieczenia. Ponieważ nie pryska i nie przypala się, jest to idealny olej do smażenia, frytowania i pieczenia.

Organiczny olej kokosowy lub też tłuszcz kokosowy dodaje potrawom łagodnego kokosowego zapachu i aromatu oraz poprawia smak dań zarówno wegetariańskich, jak również mięsnych i rybnych smakołyków kulinarnych. Łagodny, charakterystyczny orzechowy smak oleju kokosowego pasuje do wielu dań na zimno, ciepło i na gorąco, stając się gwiazdą w naszej kuchni. Olej kokosowy jest także dobrym wyborem jako alternatywa masła i margaryny, ponieważ prawie nie zawiera (jak wszystkie oleje i tłuszcze roślinne) cholesterolu i kwasów tłuszczowych trans. Kto lubi delikatny smak kokosu, temu kromki chleba posmarowane tłuszczem kokosowym prawdopodobnie lepiej zasmakują niż te posmarowanie masłem albo smalcem. Kanapka kokosowa z chleba pełnoziarnistego i ze szczyptą soli stanie się hitem podczas każdej przekąski.

Ölmühle Solling inicjują, wspierają i wspomagają naukowe badania i rozwój roślinnych olejów i tłuszczów w różnorodnych dziedzinach żywienia, jak i ich zastosowanie oraz działanie na ludzki organizm. Uzyskane rezultaty i rekomendacje zostaną opublikowane w fachowych publikacjach i posłużą gruntownej informacji dla konsumenta na temat tłuszczy i olejów.

Wprawdzie olej kokosowy zawiera wiele nasyconych kwasów tłuszczowych, ale one powstają w dużej mierze z średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, tak zwanych MCT (middle chain triglycerides). Kwas laurynowy stanowi prawie połowę kwasów tłuszczowych w oleju kokosowym. Jest również najlepiej strawnym spośród wszystkich nasyconych kwasów tłuszczowych oraz pełnowartościowym i pożywnym składnikiem mleka matki. Ponieważ olej kokosowy nie zawiera wszystkich tłuszczy potrzebnych organizmowi, w kuchni powinno się stosować różne oleje. U nas znajdą Państwo naprawdę duży wybór pełnowartościowych bio olejów roślinnych do każdego gustu i celu.

Jak produkuje się organiczny olej/tłuszcz kokosowy?

Organiczny olej kokosowy powstaje z w pełni dojrzałych i świeżo zebranych orzechów kokosowych za pomocą specjalnej i pracochłonnej metody produkcji. Ta metoda wyraźnie różni się od produkcji pozostałych tłuszczów kokosowych dostępnych w handlu. Najłatwiej odróżnić je tym, że tylko wysokowartościowy, organiczny olej kokosowy może mieć znak bio.

Ekstrakcyjne i chemicznie rafinowane tłuszcze kokosowe nie posiadają znaku bio. Rafinowany tłuszcz kokosowy jest ekstrahowany z kopry za pomocą rozpuszczalników organicznych (heksan/benzyna), neutralizowany ługiem sojowym, jak i poddany działaniu kwasu fosforowego, ziemi bielącej i węgla aktywnego, a na końcu jeszcze poddany procesowi dezodoryzacji i utwardzania. Naturalne składniki odżywcze, łącznie z zapachem i smakiem, witaminami i wtórnymi składnikami roślinnymi są usuwane podczas procesu rafinacji. Kopra jest wysuszonym miąższem orzechów kokosowych, z którego jest uzyskiwany olej kokosowy. Żeby uzyskać koprę, jeden dzień podgrzewa się i suszy rozłupane kokosy, przez co łatwiej usunąć (skurczony) miążs z łupiny.

Zastosowania organicznego oleju kokosowego

Do smażenia, pieczenia, frytowania i duszenia albo nawet do smarowania chleba. Nasze organiczne oleje kokosowe są wszechstronną alternatywą oleju, smalcu, masła i margaryny oraz dodatkowo nadają potrawom subtelnej nuty kokosowej. Organiczny olej kokosowy jest w postaci stałej, a w wyższych temperaturach w postaci płynnej. Nie trzeba go przechowywać w lodówce!Południowa Azja, region Południowego Pacyfiku jest ojczyzną palm kokosowych, które od pokoleń należą do najważniejszych roślin użytkowych mieszkańców tych terenów. Żywność, przedmioty użytkowe i nawet kosmetyki są produkowane z „drzewa życia“ (tree of life). Od tysiącleci mieszkańcy krajów tropikalnych spożywają regularnie orzechy kokosowe i gotują na pełnowartościowym oleju kokosowym. W połączeniu z warzywami, ryżem, rybą i owocami zyskują z tak zdrowego sposobu żywienia.

U nas kokos długo był uważany jako niezdrowy, ponieważ zawiera głównie nasycone kwasy tłuszczowe. Ale dziś wiadomo, że kokos właściwie jest niebezpieczny dla zdrowia tylko wtedy, gdy spadnie komuś na głowę.

Dojrzały, biały miąższ kokosu zawiera wiele wody i tłuszczu, mało białka i odrobinę cukru. Do tego zawiera również składniki mineralne jak potas, fosfor, wapń czy witaminę E. Olej kokosowy to prawdziwa studnia bogactwa nasyconych kwasów tłuszcowych: kwas laurynowy, kwas mirystynowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy, kwas oleinowy, kwas linolowy. Olej kokosowy zawiera około 50 % kwasu laurynowego. Kwas laurynowy znajduje się również w mleku matki.

Olej kokosowy firmy Ölmühle Solling jest produktem ekologicznie czystym.

Wyciskany mechanicznie, na zimno, z dojrzałych, organicznych kokosów bio olej kokosowy Olmuhle Solling ( w pisowni niemieckiej Ölmühle Solling bio kokosöl) jest ze szczególną troską pakowany w specjalne słoiki, które umożliwiają zachowanie jego wartości na bardzo długo.

W hermetycznie zamykanych opakowaniach szklanych Olmuhle Solling olej kokosowy (zobacz) nie zmienia barwy i nie ulega zepsuciu. W całym procesie produkcji i pakowania ölmühle solling oleju kokosowego przywiązuje się ogromne znaczenie do utrzymania jego wartości odżywczych i smakowych.

Ölmühle Solling od kuchni...

Bio olej kokosowy 1000 ml olmuhle solling (zobacz) to odpowiednia ilość ekologicznego oleju do wszechstronnego zastosowania w kuchni. Ölmühle Solling olej kokosowy doskonale sprawdza się w zastosowaniu do pieczenia, smażenia, jak również jako dodatek do dressingów.

Olej kokosowy Oelmuhle Solling topi się już w temperaturze 24°C ,co jest jego szczególną zaletą. Olej kokosowy Oelmühle Solling jest świetną i zdrową alternatywą dla innych olei, masła i margaryn. Delikatna nuta kokosu, to właśnie wyróżnia olmuhle solling olej kokosowy.

Zbierany na terenach ekologicznych upraw na Filipinach i Sri Lance i przetwarzany na miejscu Ölmühle Solling kokosöl zachowuje na długo swoją świeżość i śnieżnobiały kolor.

Firma Ölmühle Solling od ponad 10 lat tworzy produkty żywnościowe najwyższej jakości. Współpracując z Instytutem Badawczym na Sri Lace stworzyła wyjątkowy proces produkcji oleju kokosowego.


Polecamy oleje:

Kontakt:

Zapraszamy do pisania maili poprzez poniższy formularz.

imię i nazwisko:
telefon:
mail:
Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie oleju kokosowego zapraszamy do kontaktu z nami.

tel. (22) 404 27 27
tel. 509 420 156

Copyright

2015 © Copyright by olejkokosowy.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.