Olej kokosowy na włosy

Większość kosmetycznych właściwości oleju kokosowego wynika z antybakteryjnych właściwości. Poza nim trzeba jednak pamiętać, że olej kokosowy to „kopalnia” witamin i minerałów. Dlatego też naukowcy pochylili się nad nim i jego wpływem na włosy.

Na łamach „Journal of Cosmetic Science” udowodniono korzystny wpływ oleju kokosowego na włosy. Podstawą tych właściwości okazały się trójglicerydy kwasu laurynowego, które swoją budową przypominają białka, z których zbudowane są włosy. To właśnie ta zależność pozwala przeniknąć olejowi kokosowemu w głąb włosa i odbudować go.

Jak stosować olej kokosowy na włosy

Pamiętajmy aby wybierając olej kokosowy do pielęgnacji naszych włosów był to olej kokosowy nierafinowany. Dzięki temu zagwarantujemy sobie, że wraz z każdym zabiegiem dostarczymy naszej skórze i włosom dodatkowe witaminy i minerały.

Olej jest bardzo wydajny dlatego też opakowanie 200ml bądź 400ml powinno starczyć nam na bardzo długo. Stosowanie jest bardzo proste. Przed nałożeniem oleju należy delikatnie nawilżyć włosy. W palcach rozpuścić mała ilość oleju kokosowego i delikatnie wcierać go u podstawy włosa, a następnie w całe pasemka. Olej zmienia swój stan w temperaturze około 25 stopni Celsjusza. Dlatego w dłoni szybko się upłynni co ułatwia jego aplikowanie.

Po nałożeniu oleju na całe włosy, należy owinąć je ręcznikiem i... iść spać. Tak, dobrze jest pozostawić olej na włosach na całą noc. Dzięki temu olej będzie miał czas aby dogłębnie wniknąć we włosy. Rano wystarczy normalnie umyć włosy. Taki zabieg należy powtarzać co dwa dni.

Po dwóch tygodniach zaobserwujecie znaczącą poprawę kondycji waszych włosów.

olej kokosowy na włosy

Olej kokosowy na trądzik

Olej kokosowy poza zastosowaniem w kuchni jest wspaniałym kosmetykiem. Idealnie nadaje się na twarz, do demakijażu czy jako maseczka na włosy. Jego antybakteryjne właściwości stały się również podstawą do wykorzystania go w walce z trądzikiem. Olej kokosowy nawilża i odżywia naszą cerę, a liczne witaminy i minerały przyczyniają się do poprawy jej kondycji.

Więcej w artykule Olej kokosowy na trądzik.

Nim kupimy olej kokosowy

Nim podejmiemy decyzje o zakupie oleju musimy wiedzieć czego potrzebujemy. Jeżeli znamy różnice między olejek kokosowym nierafinowanym i rafinowanym to jesteśmy już w połowie drogi. W tym miejscu powinniśmy mieć już swoje typy co do marki czy pochodzenia oleju kokosowego. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z polecanymi przez nas produktami w dziale polecany olej kokosowy.

Który olej kokosowy wybrać

Mimo iż uważamy, że obecnie najlepszą jakość mają oleje kokosowe producentów takich jak Olmuhle Solling, Topicai oraz Bio Planete to nie oznacza to, że zawsze musimy sięgać po te oleje. Wybierając olej kokosowy zadajmy sobie pytanie do czego będziemy go wykorzystywać.

W przypadku zastosowania kosmetycznego zalecamy oleje nierafinowane, gdyż zawierają więcej witamin niż ich rafinowany odpowiednik. W przypadku kuchni również nierafinowany olej jest naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast nie jesteśmy fanami zapachu kokosa wówczas możemy śmiało sięgnąć po olej rafinowany.

Gdy zdecydujemy się na olej rafinowany polecamy producentów takich jak Bio Planete i np. Olej kokosowy bezwonny bio 1l. Olej ten jest certyfikowany, a jego oczyszczenie odbywało się pod wpływem pary. Dzięki temu mamy pewność, że nie był on poddawany działaniom chemicznym. Jest to najważniejszy z elementów przy wyborze dobrego oleju rafinowanego

Polecane oleje kokosowe

Przetestowaliśmy na sobie wiele olejów z różnych półek cenowych. Niewątpliwie najlepiej pod względem smaku, zapachu i konsystencji wypadają oleje certyfikowane. Dużą większość z nich możemy śmiało polecić.

Lista polecanych producentów:

  • Ölmühle
  • Tropicai
  • Bio Planete
  • Maya Gold
  • Cocomi
  • Vitaquell
  • Bio Food

Więcej na temat wymienionych producentów i ich olejów znajdziecie w zakładce Polecany olej kokosowy.

olej kokosowy sklep


Polecamy oleje:

Kontakt:

Zapraszamy do pisania maili poprzez poniższy formularz.

imię i nazwisko:
telefon:
mail:
Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie oleju kokosowego zapraszamy do kontaktu z nami.

tel. (22) 404 27 27
tel. 509 420 156

Copyright

2015 © Copyright by olejkokosowy.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.