Olej kokosowy na trądzik

Olej kokosowy poza zastosowaniem w kuchni jest wspaniałym kosmetykiem. Idealnie nadaje się na twarz, do demakijażu czy jako maseczka na włosy. Jego antybakteryjne właściwości stały się również podstawą do wykorzystania go w walce z trądzikiem. Olej kokosowy nawilża i odżywia naszą cerę, a liczne witaminy i minerały przyczyniają się do poprawy jej kondycji.

Antybakteryjne właściwości oleju kokosowego

Podstawą do wykorzystania oleju kokosowego w walce z trądzikiem, niezależnie czy młodzieńczym czy u osób dorosłych, są jego antybakteryjne właściwości.

W oleju kokosowym znajduje się kwas laurynowy, któremu przypisuje się działanie antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne. Niemalże połowę kwasów tłuszczowych zawartych w oleju kokosowym stanowią właśnie 12-węglowe kwasy laurynowe.

Jak wykazali irlandzcy naukowcy z Athlone Institute of Technology (AIT), właśnie dzięki działaniu kwasu laurynowego olej kokosowy bardzo dobrze hamuje rozwój szkodliwych bakterii będących przyczyną próchnicy i infekcji jamy ustnej. Po tych informacjach nie powinniście być zaskoczeni faktem, że w sieci znajdziecie bardzo dużo przepisów na pastę do zębów z olejem kokosowym. To właśnie jest jeden z powódów, dla którego warto trochę bliżej poznać ten produkt i jego szerokie zastosowanie. Szczegółowo opisaliśmy je w dziale Olej kokosowy zastosowanie.

olej kokosowy na trądzik

Tymczasem na łamach „Journal of Bacteriology” naukowcy przekonują, że olej kokosowy potrafi zwalczyć gronkowca złocistego odpowiedzialnego za liczne choroby skóry. Dodatkowo niektórzy uważają, że właściwości oleju kokosowego mogą mieć pozytywny wpływ na walkę z wirusami takimi jak wirus odry, grypy, a nawet opryszczki. Trwają również badania mające na celu sprawdzenie wpływu oleju kokosowego na wirus HIV.

W roku 2007 potwierdzono w publikacji w „Journal of Medicinal Food”, że właściwości oleju kokosowego wspomagają w walce z długotrwałą grzybicą stóp, bowiem olej kokosowy zwalcza grzyby z rodziny Candida.

Jak stosować olej kokosowy na trądzik

Nie ma tu nic odkrywczego. Wystarczy odrobinę oleju kokosowego wetrzeć w wypryski. Zabieg ten należy powtarzać dwa razy dziennie. Najlepiej z rana i przed snem. Jeżeli chcemy wzbogacić olej o dodatkowe właściwości możemy śmiało zmieszać go z innymi olejkami.

Zmieszaj olej kokosowy z:

 • Olejkiem z drzewa herbacianego
 • Olejem kminkowym
 • Olejem rozmarynowym
 • Olejkiem z dzikiej róży

Który olej kokosowy wybrać

Mimo iż uważamy, że obecnie najlepszą jakość mają oleje kokosowe producentów takich jak Olmuhle Solling, Topicai oraz Bio Planete to nie oznacza to, że zawsze musimy sięgać po te oleje. Wybierając olej kokosowy zadajmy sobie pytanie do czego będziemy go wykorzystywać.

W przypadku zastosowania kosmetycznego zalecamy oleje nierafinowane, gdyż zawierają więcej witamin niż ich rafinowany odpowiednik. W przypadku kuchni również nierafinowany olej jest naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast nie jesteśmy fanami zapachu kokosa wówczas możemy śmiało sięgnąć po olej rafinowany.

Gdy zdecydujemy się na olej rafinowany polecamy producentów takich jak Bio Planete i np. Olej kokosowy bezwonny bio 1l. Olej ten jest certyfikowany, a jego oczyszczenie odbywało się pod wpływem pary. Dzięki temu mamy pewność, że nie był on poddawany działaniom chemicznym. Jest to najważniejszy z elementów przy wyborze dobrego oleju rafinowanego

Polecane oleje kokosowe

Przetestowaliśmy na sobie wiele olejów z różnych półek cenowych. Niewątpliwie najlepiej pod względem smaku, zapachu i konsystencji wypadają oleje certyfikowane. Dużą większość z nich możemy śmiało polecić.

Lista polecanych producentów:

 • Ölmühle
 • Tropicai
 • Bio Planete
 • Maya Gold
 • Cocomi
 • Vitaquell
 • Bio Food

Więcej na temat wymienionych producentów i ich olejów znajdziecie w zakładce Polecany olej kokosowy.

olej kokosowy sklep


Polecamy oleje:

Kontakt:

Zapraszamy do pisania maili poprzez poniższy formularz.

imię i nazwisko:
telefon:
mail:
Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie oleju kokosowego zapraszamy do kontaktu z nami.

tel. (22) 404 27 27
tel. 509 420 156

Copyright

2015 © Copyright by olejkokosowy.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.