Olej kokosowy cena

Ile powinien kosztować dobry olej kokosowy? Wielka popularność oleju kokosowego przyczyniła się do zwiększenia jego dostępności na naszym rynku. Obecnie, jako konsumenci, mamy w czym wybierać. Poza znanymi markami o ugruntowanej pozycji, ogromny bum na olej kokosowy spowodował wysyp nowych producentów. Niejednokrotnie są to małe olejarnie, które sprowadzają kokosy i same tłoczą olej. To wszystko doprowadziło do sytuacji, że na sklepowej półce znajdziemy litr oleju zarówno za 96 złotych jak i za 9 złotych. Który zatem wybrać? Który jest najlepszy? I dlaczego jest taka ogromna różnica między nimi?

olej kokosowy cena

Gdzie kupić olej kokosowy

Obecnie olej kokosowy można kupić dosłownie wszędzie. Nie wszędzie jednak opłaca się go kupować. Za ten sam olej niekiedy możemy nawet dwukrotnie przepłacić.

Gdzie znajdziemy oleje kokosowe

 • Ekologiczne sklepy ze zdrową żywnością
 • Sklepy orientalne z produktami z całego świata
 • Lokalne sklepy i supermarkety
 • Drogerie i apteki
 • Sklepy internetowe ze zdrową żywnością
 • Allegro i inne platformy aukcyjne
 • Bezpośrednio od producentów/olejarni

Temat Gdzie kupić olej kokosowy dokładnie poruszyliśmy w innym artykule i serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim.

Co wpływa na cenę oleju kokosowego

Cena oleju nierafinowanego i rafinowanego

Pierwszym elementem, który będzie miał wpływ na cenę oleju kokosowego jest jego typ. Oleje dzielimy na:

 • nierafinowane
 • rafinowane

To będzie podstawowy czynnik mający wpływ na cenę. Dla osób, które chcą dokładnie poznać różnice między tymi olejami zapraszamy do artykułów olej kokosowy nierafinowany oraz olej kokosowy rafinowany.

W skrócie nierafinowany pachnie kokosem, jest zdrowszy i powszechnie uważany za lepszy niż rafinowany. Co za tym idzie jego cena będzie wyższa. Nie oznacza to, że rafinowany powinien zostać wycofany ze sprzedaży.

Jakość, a cena oleju kokosowego

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę oleju kokosowego jest jego JAKOŚĆ. Celowo podkreślamy wagę tego słowa. Jest ogromna różnica między smakiem, zapachem i strukturą oleju za 90 zł, a jego odpowiednika za 20 zł. Nie dla wszystkich jest to istotne. Natomiast osoby, które przywiązują wagę do smaku i jakości potraw czy kosmetyków zachęcam do testu. Kupcie choćby najmniejsze opakowanie oleju marki np. Olmuhle Solling i porównajcie go z innym tańszym nierafinowanym olejem kokosowym. Opakowanie Olmuhle 250 ml kupicie za około 33 złote. Spróbujcie obydwu bezpośrednio z łyżeczki, a gwarantuje Wam, że bez chwili zawahania wybierzecie olej o wysokiej jakości.

Który olej kokosowy wybrać

Mimo iż uważamy, że obecnie najlepszą jakość mają oleje kokosowe producentów takich jak Olmuhle Solling, Topicai oraz Bio Planete to nie oznacza to, że zawsze musimy sięgać po te oleje. Wybierając olej kokosowy zadajmy sobie pytanie do czego będziemy go wykorzystywać.

W przypadku zastosowania kosmetycznego zalecamy oleje nierafinowane, gdyż zawierają więcej witamin niż ich rafinowany odpowiednik. W przypadku kuchni również nierafinowany olej jest naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast nie jesteśmy fanami zapachu kokosa wówczas możemy śmiało sięgnąć po olej rafinowany.

Gdy zdecydujemy się na olej rafinowany polecamy producentów takich jak Bio Planete i np. Olej kokosowy bezwonny bio 1l. Olej ten jest certyfikowany, a jego oczyszczenie odbywało się pod wpływem pary. Dzięki temu mamy pewność, że nie był on poddawany działaniom chemicznym. Jest to najważniejszy z elementów przy wyborze dobrego oleju rafinowanego. Cena takiego oleju waha się w granicach 45 zł za litr.

Polecane oleje kokosowe

Przetestowaliśmy na sobie wiele olejów z różnych półek cenowych. Niewątpliwie najlepiej pod względem smaku, zapachu i konsystencji wypadają oleje certyfikowane. Dużą większość z nich możemy śmiało polecić.

Lista polecanych producentów:

 • Ölmühle
 • Tropicai
 • Bio Planete
 • Maya Gold
 • Cocomi
 • Vitaquell
 • Bio Food

Więcej na temat wymienionych producentów i ich olejów znajdziecie w zakładce Polecany olej kokosowy.

olej kokosowy sklep

Rodzimi producenci i ich ceny

Jak wspominaliśmy na początku popularność oleju kokosowego doprowadziła do powstania wielu nowych marek. Mimo iż na sklepowej półce wyglądają na konkurencyjne produkty to finalnie w słoiku znajdziemy ten sam olej. Jak to możliwe? Olejarnie chętnie wchodzą we współprace i swój olej oklejają jedynie etykietami firm współpracujących. W związku z tym nie dajmy się przytłoczyć ogromnej ilości olejowych producentów. Wybierajmy oleje pod nasze potrzeby.

Ile powinien kosztować dobry olej kokosowy?

Podsumowując, dobry olej kokosowy nierafinowany powinniśmy kupić w granicach 50-90 złotych za litr. Przedział cenowy jest dość duży, dlatego serdecznie zachęcamy do testowania olejów. Różnimy się od siebie i nasze potrzeby również. Dlatego smakujmy i szukajmy oleju, który będzie dla nas najlepszy.

W przypadku oleju rafinowanego górna granica to około 50 złotych za litr. Pamiętajmy jednak, że rafinacja często odbywa się pod wpływem środków chemicznych, dlatego starajmy się wybierać olej certyfikowane.


Polecamy oleje:

Kontakt:

Zapraszamy do pisania maili poprzez poniższy formularz.

imię i nazwisko:
telefon:
mail:
Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie oleju kokosowego zapraszamy do kontaktu z nami.

tel. (22) 404 27 27
tel. 509 420 156

Copyright

2015 © Copyright by olejkokosowy.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.